Merkür Retrosu başlıyor: Yanlış kararlara dikkat

14 Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda geri hareketine başlayacak ve 5 Kasım 2020 tarihine kadar da retro hareketi devam edecek. Retro süreci 27 Ekim tarihine kadar Akrep burcunda ve sonrasında gerileyerek geçtiği Terazi burcunda devam edecek.

İçsel bir yolculuk

Merkür’ün Akrep burcundaki geri hareketi derin bir sorgulama sürecine de gireceğimizi gösteriyor. Gizlide kalmış, bulup çıkarılması, arındırılması gereken birçok konuyu da bu süreçte içsel anlamda fark edip ortaya çıkarmamızı sağlayacak. Elbette bu herkes için içsel bir yolculuk olacaktır. Akrep zodyağın en derin burcudur. Retrolar ise bir içe bakış sağlar. Herkesin hayatında neyi arındırması gerekiyorsa onu fark edeceği bir süreçte olacaktır.

Bununla birlikte Merkür Retrolarında iletişime dikkat etmeliyiz. Başka birine göndermek istediğimiz bir mesajı yanlışlıkla başkasına gönderebiliriz. Yanlış anlaşılmalar sıkça yaşanabilir. Teknolojik aletler bozulabilir. Merkür ileri hareketine geçinceye kadar bir teknolojik alet almamakta yarar var. Çünkü bu süreçte alınan aletlerden memnun kalmayabiliriz. Aradığımızdan farklı özelliklere sahip bir şeyi yanlışlıkla satın alabiliriz ve bunu geç fark edebiliriz.

İkişer kez kontrol etmekte fayda var

Aynı zamanda bu süreçte bir sözleşme imzalamak gerekiyorsa yine çok dikkat etmek gerekir. Göremediğimiz maddeler, taraflar olabilir. Daha önce konuşulmuş bir şeyin imzasını atmak bu sürece denk gelirse de yine her türlü ayrıntıyı detaylı bir şekilde incelemeli ve o şekilde imzalar atılmalıdır. Kısacası yapılan her türlü organizasyonunun detaylarını bu süreçte ikişer kez kontrol etmekte fayda var.

Astrolog Ceylin Çelebi

Instagram: astrolifeceylin

YouTube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir